Gökova (Akyaka) Orman Kampı

Ulaşım

Muğla'nın merkezine 30km mesafede olan Akyaka'ya Muğla Otogarından sezonda her yarım saate bir dolmuş kalkıyor. Akyaka'ya ulaştığınızda sahilden sağa doğru ilerlediğinizde kumsalın sonunda Orman Kampının girişini göreceksiniz.

Genel Bilgiler

Yiyecek : Kamp alanı, Akyaka merkeze çok yakın. Her türlü ihtiyacınızı merkezdeki marketlerden karşılayabilisiniz. Kamp alanı içerisinde bir büfe bulunuyor ama sadece sezonda açık.

Masa/Sandalye : Tahta banklar mevcut

Su : Bulaşık ve çamaşır yıkamak için ayrı lavabo ve çeşmeler var. Çeşmelerden akan su içme suyu olarak kullanılmıyor.Sıcak ve soğuk duş mevcut.

Elektrik : Kamp alanında elektrik panoları var. Kullandığınız kadar ücret ödüyorsunuz. Yanınızda kablo olması gerekiyor.

Çadır Zemini : Çam yapraklarıyla kaplı, toprak ve düz zemin

Alternatif Konaklama : Karavan için de uygun (7,5 TL). Bungalov evler var. Gecesi 175 TL, evlerde 6-8 Kişi rahatlıkla kalabilir.

Tuvalet : Kadın / Erkek tuvaletler var. Tuvalet kağıdı, sabun yok. Çoğu kampçı, burada uzun süreli kaldığı için tuvaletler temiz kullanılıyor.

Ateş Yakma : Çam ormanı içinde yer alan bu kamp alanında ateş yakmak kesinlikle yasak.

Ücret : Çadır başı konaklama 7,5 TL, bir çadırda max 4 kişi kalabiliyorsunuz. Ek sayılar için kişi başı 2 TL

GPS : 37.054700, 28.320883

Telefon : 0(252) 243 4398 

Mekan

30 dönüm üzerine kurulu. 300 çadır ve 70 karavan kapasiteli bu kamp alanı Yücelen Hotel tarafından işletiliyor. Orman Bakanlığı'ndan uzun süreli kiralananan bu kamp alanı, çam ağaçlarıyla kaplı ve Akyaka sahiline 150 metre uzaklıkta. Kamp alanının içerisinde 8 koy bulunuyor ve bütün koylardan kolaylıkla  denize girilebiliyor.  Kamp alanında dilediğiniz yerde çadır kurabiliyorsunuz. Kalabalık zamanlarda bile masa sıkıntısı olmuyor.  Tuvalet, sıcak soğuk duş, çamaşırhane, bulaşıkhane var. Hepsi oldukça temiz çünkü burada kalan kampçılar çok özenli. Dilerseniz elektrik de alabiliyorsunuz, tüketiğiniz kadar elektrik için ücret ödüyorsunuz. Alanda aydınlatma bulunuyor. Elektrik kullanacaksanız yanınızda uzatma kablosu olmasında fayda var. Sezonda açık olan bir büfe ve restaurant da mevcut. Gökova Orman Kampı, Akkaya merkeze çok yakın, bu yüzden tüm ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılayabiliyorsunuz. Kampta bir çocuk parkı ve basketbol sahası da var. Gökova Orman Kampı, Orman Bakanlığı tarafından özel işletmelere kiralanmış olan kamp alanlarının içinde gerçekten en iyisi. Her zaman bakımlı, temiz, su sorunu olmayan ve kampçıları tarafından da korunan çok özel bir alan. Akyaka'ya , Azmak Deresi'ne , Çınar Koyu'na yakınlığı sayesinde burada kaldığınız her gün için güzel planlar yaparak çok iyi vakit geçirebilirsiniz. Yücelen Hotel'den kiralayarak bisiklet turu yapabilir, su sporlarıyla ilgileniyorsanız yine buradan ekipman kiralayabilirsiniz. Civar koyları gezen tekne turlarına da katılabilirsiniz. Eğer arabanız var ise yada otostop çekerseniz mutlaka Akbük Koyu'nu ziyaret edin. Tertemiz ve masmavi  ve belki de ünlü Fok Balığı 'Badem' e rastlayabileceğiniz çok keyifli bir koy. Çınar Koyu'na yürüyerek yarım saatte ulaabilirsiniz. Azmak Deresinin denize döküldüğü yerdeki balıkçılarda balık ekmek, köfte yada kokoreç yemenizi, kahvaltı yapmak isterseniz de dolmuş durağının karşısındaki Belediye Çay Bahçesini denemenizi öneririz. Merkez'deki restaurantlarda da fiyatlar makul.

Dikkat Edilmesi Gerekenler
Akyaka'da 'Deli Mehmet' adı verilen ve ne zaman esip ne zaman duracağı belli olmayan rüzgara her an rastlayabilirsiniz.