Kamp Alanları

Medusa Cafe Bar Camping, adından da anlaşılacağı üzere aslında Cafe-Bar olarak çalışan işletme bir yandan da kamp alanı hizmeti veriyor. Bu işletme Patara'da bulunan yegane kamo alanı. En güzel yanlarından biri bütün yıl açık olması.

Çok sayıda asırlık zeytin ve keçiboynuzu ağaçlarıyla kaplı olan Mocamp’ta çadır alanları ve bungalowlar gölgeler içinde yer alıyor. Çok çeşitli çiçeklerle süslenmiş olan setler sürekli fıskiyelerle sulanıyor ve bu görüntü Mocamp’a bir vaha havası kazandırıyor.

İstanbul'a yakın bir kamp alanı arıyorsanız, size Kamp İstanbul'u önerebiliriz. Kamp Şile Sahilköy'de deniz kenarında bir yamaç üzerine kurulmuş. Kampta kalırken, hem denizin, hem de ormanlık alanın keyfini çıkarabilirsiniz. Kamp alanının güzel yanlarından biri, size kendi kurulu çadırlarını sunması. Böylece malzemesi olmayan arkadaşlarınızla birlikte gitme şansınız da var.

Kaş Kamping, Kaş'taki en gözde kamp alanı. Kamp alanı denize sıfır. Küçük bir iskelesi var ve buradan denize giriliyor. Ayrıca Kaş merkeze yürüyerek 5 dakika mesafede. Eğer Kaş'ta çadır kurmak için geldiyseniz şimdilik gidilebilecek yegane kamp alanıdır.

Andriake Camping'in en önemli özelliklerinden biri Likya yolunun üzerinde bulunması. En güzel özelliği ise deniz ve derenin kesiştiği noktada bulunması. Bu sayede ister tuzlu, ister tatlı suya girebiliyorsunuz. işletme sahipleri aynı zamanda bu işi zevk için yapıyor gibiler. Böylece çok keyifli bir ortam oluşturmuşlar.

İstanbul'dan sadece 4 saat uzaklıkta, bir yandan kamp yapıp, bir yandan da Ege Denizine girmek istermisiniz. Kabatepe Orman Kampı tam size göre bir yer. Kampın en güzel yanlarından birisi, ücreti karşılığında size tahsis edilmiş bir buzdolabı vermeleri. Denizi gerçekten çok temiz. Ayrıca yüzmek için sahil boyunca sıralanmış küçük koylardan birini seçebilirsiniz.

Darıdere Mesire Yeri ve Kamp Alanı, Kaz Dağlarında kalabileceğiniz en güzel kamp alanıdır. Kamp alanının hemen yanından dere geçmektedir ve derede bir gölet oluşmuştur. Burası derede yüzmek için ideal bir noktadır. Geceleri, yıldızların akalarınızın altında olduğunu hissedeceğiniz bir kamp alanı.

Yuvacık Bölgesindeki birçok rotaya kolaylıkla ulaşabileceğiniz, güvenli bir özel kamp alanı.Mekan, çoğunlukla bungalovlarda konaklayan yada dere kenarında yemek yemek için gelen müşterilerle dolu. Piknik yapmak isteyenlere masa kiralanıyor.  Piknik alanı içerisinde çadır kurulmasına izin veriyorlar. 

Hindiba Pansiyon, Yedigöller yolu üzerinde bulunan bir işletme. Burası özellikle çocuklu aileler içinde rahatlıkla gelinebilecek bir kamp alanı. İşletme canınızın sıkılmaması için her şeyi düşünmüş. Pinpon masasından, sinema salonuna kadar herşey mevcut. Geceleri de ateş başında sıcak şarabınızı keyifle içebilirsiniz.

Mekanın en güzel tarafı, işletmenin başında Ogün Bey gibi birisinin bulunması. Size her konuda yardımcı olmaya çalışacaktır. Çekinmeden kendisiyle görüşebilirsiniz. Burası aslında Milli Takımlar için hazırlanmış bir kamp. Kampta konaklama için Otel ve Bungalovlarda bulunuyor. Doğal olarak öncelik Milli Takımlar'da. Eğitim Merkezi 2 alandan oluşuyor. Otel ve bahçesinin bulunduğu alan ile Bungalovların bulunduğu alan.

Yedigöller en çok sonbahar mevsiminde görülebilecek bir mekan. Göllerin çevrelerinde bulunan ağaçlar yapraklarını gölün üzerine döktüklerinde daha da güzel bir manzara oluşuyor. Yedigöllerin en büyük sıkıntısı arabasız ulaşımın olmaması. Buraya gelmek için mutlaka özel arabanız olması gerekiyor.

Tarık'ın Yeri, Kıyıköy'de Pabuçdere nin hemen yanına kurulu bir kamp alanı. Dere üzerinde yüzen dubalarda yemek yiyebilirsiniz ve akşamlaı özel olarak hazırlanmış kamp ateşi alanında ateş karşısında vakit geçirebilirsiniz.

Tezel Camping uluslararası standartlara sahip ve uluslararası kuruluşlara üye bir camp alanı. Denize sıfır konumlanış. Fakat kayalık kenarında olduğundan kamp içinden denize girilmiyor. Kamp alanının içi oldukça yeşil. Burada oturup gün batımını deniz manzarasıyla izlemek hayli keyifli.

Günbatmadan Kamp Alanı aynı zamanda tur organizasyonları da yapıyor. İstanbula yakınlığı dolayısıyla günü birlikte tercih edilebilir. Kamp alanı Durusu Parkın içinde. Burada çok güzel bir Doğal Yaşam Müzesi de bulunuyor. Ayrıca alan içerisinde insanlara doğal yaşamı sevdirmek için getirilmiş bazı yabani hayvanları görebilirsiniz. Gerçi artık evcilleşmişler. 

Şimşirlik Pansiyon, dere kenarında yer alan genişçe bir arazinin içerisinde bulunyor. Pansiyon'da odalarda konaklamak mümkün olduğu gibi, arazide çadır kurarak da kalabilirsiniz. Evin yanından ilerleyip asma bir köprüden derenin karşısına geçince önünüze çıkan alanda çadır kurabiliyorsunuz. Birkaç tahta masa mevcut.