Kamp Alanları

Türkiye > Muğla > Ortaca > Dalyan

Ulaşım

Dalyan'a ulaşmak için Muğla'nın Ortaca İlçesindeki otogardan sık sık kalkan minibüsleri kullanabilirsiniz. Dalyan Merkez'e geldiğinizde Dalyan Kamping tabelasını göreceksiniz. Bu bölgede çadırda konaklamak için tek alan burası olduğundan sorarak da kolaylıkla bulabilirsiniz.

Genel Bilgiler

Yiyecek : Kamp alanı gölün kıyısında ve Dalyan'ın merkezinde yer alıyor. her türlü ihtiyacınızı merkezdeki bakkal ve marketlerden karşılayabilirsiniz.

Masa/Sandalye : Gölün kıyısında ortak kullanım alanı bulunuyor. Buradaki masa ve sandalyeleri kullanabiliyorsunuz.

Su : Bulaşık yıkamak için çeşme bulunuyor. Çeşmelerden su içilmiyor.

Elektrik : Alanda aydınlatma mevcut, özel kullanım için elektrik yok.

Çadır Zemini : Ağaç altında düz toprak zemin

Alternatif Konaklama : Bungalov 2 kişi 35 TL, 3 kişi 45 TL, Karavan 30 TL

Tuvalet : Tuvalet ve duş mevcut. Duşlarda sıcak su var. Tuvaletlerde sabun ve tuvalet kağıdı mevcut değil

Ateş Yakma : Ateş yakılabilecek bir alan yok.

Ücret : Çadır konaklama kişi başı 10 TL

GPS : 36.828117, 28.637300

Telefon : 0(252) 284 53 16

GSM : 0(506) 882 9173

Eposta : This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Web : http://www.dalyancamping.net

Adres : Maraş mah. Maraş Cad. No:119 Dalyan/Ortaca 

Mekan

Dalyan Gölü kıyısında kurulu olan bu kamp alanında çadırda, bungalovda yada karavanda kalabilirsiniz. Dalyan'daki tek çadır ve karavan alanı olan Dalyan Kamping aslında küçük ve sevimli bir bahçe. Ağaç altında düz bir toprak zeminde çadırınızı kurabilirsiniz. Tuvalet ve duş mevcut. Duşlarda 24 saat sıcak su da var. Gölün kıyısındaki masa ve sandalyeler ortak kullanılıyor. Dalyan Merkez'de yer alan bu kamp alanında kalırken ihtiyaçlarınızı karşılamak hiç sorun olmayacaktır. Çevrede bol miktarda bakkal ve market bulunuyor. Dışarıda yemek yemek isteseniz de birçok alternatifiniz var. Ama kahvaltı için yada akşam çay kahve içmek için mutlaka sahilde bulunan Belediye Çay Bahçesini öneririz. Oldukça ucuz ve temiz. Çadırda konaklama kişi başı 10 YTL. Dilerseniz 35 YTL'e 2 kişilik 45 YTL'e de 3 kişilik bungalovlarda kalabilirsiniz.  

Dikkat Edilmesi Gerekenler
Her mevsim sivrisinek bulunuyor. Önerimiz Dalyan'a ilk geldiğiniz anda bir sinkov edinmeniz.

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
  • 07
  • 08
  • 09
  • 10

İlgili Rotalar

Dalyan - Çandır

Dalyan - Çandır arası yaklaşık 3.5 km'lik bir mesafe. Dalyan merkez göl kıyısından karşı kıyıya geçen kayıklar bütün gün çalışıyorlar. Son sefer 19:00 da. Bu kayıklarla karşıya geçtikten sonra, hemen sol tarafta bulunan işletmenin içinden geçerek Çandıra giden yolun başına geliyorsunuz. Bu işletmeden yanınıza su almanızda fayda var. Çandır'a kadar sadece bir yerde su bulunuyor ve o su da sıcaktan içilmez halde oluyor. Yolda önce sağlı sollu nar bahçelerinin arasından ilerliyorsunuz.

İlgili Bölgeler

Muğla

Muğla bölgesi bir miktar Likya yolunu da kapsamaktadır. Ama bu bölgede gidilmesi gereken ilk yer, daha fazla bozulmadan Akyaka ve özellikle Akyaka'ya bağlı Akbük Koyudur. Bu koy meşhur deniz foku Badem'in de uğrak yeri olan koydur.