Malzemeler

Doğa yürüyüşleriniz için daha hafif ve ayaklara daha fazla uyumlu bir yürüyüş botu kullanmak, gezinizden daha fazla keyif almanızı sağlayacaktır. Bu yazımda sizlere Asolo markasının Natural Shape serisinden Reston GV model yürüyüş botunu tanıtacağım.

Sıcak veya soğuk suya ulaşamayacağınız durumlarda, uzun süre ısıyı koruyabilen bir termos işinize çok yarayacaktır. Aladdin Aveo Vacuum Flask 1 Litrelik bu termos özellikle ısıyı uzun süre koruyabilmesi ile öne çıkıyor. Aveo Vacuum Flask, sıcak içeçekleri 28 saat, soğuk içeçeklerinizi 35 saate kadar muhafaza edebiliyor.

Son zamanlarda seyahatlerimde yanımdan ayırmadığım bir aksesuardan bahsetmek istiyorum. Çok amaçlı kafa giysisi ya da nam-ı değer Buff... Kendi sitelerinde ürünü şu şekilde tanıtmışlar: "Buff'ı yüksek düzeyde konfor, koruma, doğa ve eğlence aktiviteleriniz süresince uygun bir tarz elde edebileceğiniz kaşkol, şapka, bandana, maske, saç bandı, güneş koruyucu, termal kaşkol, bere, fular, toka, bileklik, balaklava, atkı gibi çok farklı şekillerde kullanabilirsiniz."

Uzun zamandır kaliteli, tek kişilik ve mümkün olduğunca hafif bir çadır almak istiyordum. Öncelikle tek kişilik çadır çeşidi bulmakta zorlandığımı söylemeliyim. Sanırım tek kişilik çadırlar çok fazla satılmıyor, yani bizim kültüre pek gitmiyor. Malum "bir numara büyük alalım seneye de giyer" mantığı ile büyümüş bir kültürden geliyoruz, büyük olsun gerektiğinde iki kişi yatarız diye düşünmeden edemiyoruz galiba.