Kamp Alanları

Türkiye > İzmit > Yuvacık

Ulaşım

İstanbul'dan geliş yönünde TEM otoyolunun İzmit Batı çıkışından ayrılıp İzmit içine girdikten sonra Yalova Bursa yoluna dönmeniz gerekiyor. Bu yol üzerindeYuvacık tabelasını göreceksiniz.  Yuvacık'a ulaştığınızda da Karaaslan Kamping ve diğer Alabalık Tesislerinin tabelaları sizi Yuvacık Barajının sağ kenarına ulaştıracaktır.  Bu yolun sonuna doğru sağda Mahir Karaaslan Alabalık Tesisini göreceksniz. Burayı geçtikten sonra bir rampa başlıyor. Sol tarafta Tepecik ve diğer köylerin tabelalarını göreceksiniz. Karasalan Kamping için sağdan devam etmeniz gerekiyor.  Rampanın çıkışında yer alan ikinci tesis.

Genel Bilgiler

Yiyecek : Tesisteki Restaurant'ta kahvaltı, alabalık, köfte, tavuk, salata, mantar ve soğuk içecekler satılıyor. Ücretsiz Kahve, çay sıcak içecekler içebileceğiniz bir kafesi var.

Masa/Sandalye : Banklı tahta masa

Su : Çeşmeler var, su içilebiliyor, bulaşık yada çamaşır yıkamak için özel alan yok, duş yok.

Elektrik : Alanda aydınlatma mevcut, kişisel kullanım için yok

Çadır Zemini : Toprak

Alternatif Konaklama : Bungalov

Tuvalet : Tuvalet kağıdı ve sıvı sabun var, çok temiz sayılmaz

Ateş Yakma : Mangal için özel ocaklar var

Ücret : Konaklama çadır başına 10 TL, bungalov 125 TL

GPS : 40.639333, 29.937700

Telefon : 0 (262) 345 0101

GSM : 0 (533) 687 7634

Eposta : This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Web : http://www.karaaslankamping.com/

Mekan

Karaaslan Kamping, bu bölgedeki yürüyüş rotalarının birçoğunun başlangıç noktası olarak biliniyor. Mekan, çoğunlukla bungalovlarda konaklayan yada dere kenarında yemek yemek için gelen müşterilerle dolu. Piknik yapmak isteyenlere masa kiralanıyor.  Piknik alanı içerisinde çadır kurulmasına izin veriyorlar. Mangal için özel ocaklar var. Ancak çadır için ayrılmış özel bir alan yok, hatta sezonda  piknkçilerin yoğunluğu yüzünden, Pazar günü sabah erkenden çadırınızı toplamanızı istiyorlar.

Bungalovlarda yada çadırda kalanlara 5-6 masası bulunan bir kafede yaz kış sıcak içecekler ücretsiz ikram ediliyor. Restaurant'da alabalık, köfte, tavuk yiyebilir, soğuk içecekler satın alablirsiniz. Unutmadan söyleyelim kamp alanında kablosuz internet hattı ve masaj yapan koltuk da bulunuyor. Masaj yapan koltuk özellikle uzun rota yürüyüşlerinden sonra gayet iyi geliyor.

Tuvaletlerde tuvalet kağıdı ve sıvı sabun bulabilirsiniz ancak kalabalık zamanlarda pek temiz değil. Piknik alanı içerisinde bir çeşme var. Su içilebiliyor, bu çeşmede bulaşık da yıkayabilirsinz. Çamaşır için bir yer, sıcak su, duş mevcut değil.

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
  • 07
  • 08
  • 09

İlgili Rotalar

Karaaslan Kamping - Veysel Amca'nın Yeri - Aytepe

Belirgin bir patika üzerinde yürüyeceğiniz, orman içinden geçen 4 saatlik rahat bir rota. Yaklaşık 8 km'lik bir rotadır. Rotanın başlangıç yeri Karaaslan Kamping'dir. Tesisin içindeki dere üzerinde yer alan köprüden derenin karşısna geçilir. Dere kenarından 200 metre kadar yürüdükten sonra sağa dönülür ve toprak araba yola ulaşılır. Buradan sola devam etmek gerekiyor. Parkurun bitim noktası tabelasını bu köşede göreceksiniz.

Veysel Amca'nın Yeri - Menekşe Yaylası

Orman içinde ilerleyen bir patika yol sizi önce Karpuz Deresine sonra da Menekşe Yaylasına ulaştıracak. Kaybolma riski olmayan, oldukça güvenli ve keyifli bir rota. Yürüyüş Soğukdere'den (Veysel Amca'nın Yeri), Menekşe Yaylası'na yaklaşık 3-4 saat sürer. Yol boyunca çıkarken 1-2 pınar bulunuyor. Fakat yaz aylarında kuruma ihtimaline karşı siz yanınınzda yeterli derecede su bulundurun. Menekşe Yaylasına kadar, Karpuz Deresi hariç başka bir su kaynağına rastlamıyorsunuz.

Karaaslan Kamping - Veysel Amca'nın Yeri (Araba Yolu)

Yuvacık Baraj Gölü manzarası eşiliğinde yürüyebileceğiniz ya da arabayla gidebileceğiniz bir rota. 8 km'si asfalt olan toplamda 9-10 km lik bir rotadır. Asfalt yolun tamamı çıkış olup, rotanın son 1 km'si toprak yoldan iniştir. Asfalt yol açık alanda olduğundan yaz için çok uygun bir rota değildir. Kışın bu bölgedeki diğer rotaların neredeyse tamamı kar yüzünden kapalı ve bir çoğu dere geçişli rotalardır. Dolayısıyla kışın bu bölgede rahat yapabileceğiniz bir yürüyüş rotasıdır.

İlgili Bölgeler

İzmit

İzmit özellikle İstanbul'a yakın olması dolayısıyla, İstanbul'da oturanlar için hafta sonları çok rahatlıkla gidilebilecek bir bölge. Bölge gezi alanları açısından oldukça çeşitli ve hem kış hem de yaz ayları için gezilere oldukça uygun. Aynı rotalar farklı mevsimlerde görülmeye değer.