Güncel

Kazım Koyuncu'nun mezarı Artvin ilinin Hopa ilçesine bağlı Pançol (Yeniköy) köyünde bulunuyor. Karadenizde geziye çıktıysanız hangi günde olduğunuzu ancak gezinizin sonuna gelince farkedersiniz. Kazım Koyuncu da bu güzellikleri korumak için elinden geleni yaptı. Biz de gezimiz sırasında haziranın yirmibeşinde olduğumuzu ancak hatırlatılınca farkettik ve Çamlıhemşin'den Pançol Köyü'ne Kazım Koyuncu'nun anması için gittik.

Biz oraya vardığımızda kalabalık toplanmıştı. Kalabalık arasında en dikkat çekeni ise Cizre'den gelen gençlerdi. Kazım'ın mezarı başına pankartlarını çoktan asmışlardı. "Dağların çocuklarından denizin çocuklarına selamlar olsun"...

  • 001
  • 002
  • 003

İlgili Yazılar

Fatsa Fikri Yaşıyor

Küçük bir karadeniz gezisine Ordu'dan başlayınca Terzi Fikri'nin mezarını ziyaret etmeden olmazdı.

İlgili Bölgeler

Karadeniz

Karadeniz bölgesi denince akla ilk gelen yer aslında Kaçkarlar'dır. Fakat Kaçkarlar bölgesi başlı başına kamp alanları, rotalarla dolu olduğundan onu ayrı bir bölge olarak almayı tercih ettim. Böylece özel olarak yazdığım bölgeler dışındaki yerleri buraya aldım. Karadeniz bölgesinin en güzel yerlerinden biri Sinop'tur. O yüzden ilk olarak Sinop'a gidip yazmakla bu bölgeyi siteme koymaya karar verdim.