Bölgeler

Kaz Dağları Ege Bölgesi ile Marmara Bölgesini birbirinden ayrıldığı bölgede, Çanakkale ve Balıkesir sınırları içerisinde kalan bir yerdedir. Görülebilecek belli başlı yerler; Zeus Altarı, Mıhlı Şelalesi, Sutüven Şelalesi ve Hasanboğuldu Göleti, Şahin Deresi Kanyonudur. 

İlgili Yerler

Şahin Deresi Kanyonu

Şahin Deresi Kanyonu, Balıkesir ili, Edremit ilçesi, Altınoluk Beldesinde bulunuyor. Altınoluk içine girdiğinizde BİM'in karşısında Yapıkredi bankasının arasından sağa doğru girip düz devam edin. Herhangi bir yere sapmadan düz devam ettiğinizde ileride sola doğru Bent Otel, Şelale tabelasını göreceksiniz. Buraya girdiğinizde yaklaşık 2 km sonra sağda işletme girişini göreceksiniz.

Sutüven Şelalesi ve Hasanboğuldu Göleti

Şelaleye gelmek için Altınoluk'tan Edremit'e doğru giderken Zeytinli Beldesi tabelasını göreceksiniz. Yerleşim yerine girdiğinizde ana caddeyi takip edin. Yerleşim yerinin bitiminde bir köprüyle karşılaşacaksınız. Köprüden geçtikten sonra sola doğru giden yolu takip etmelisiniz. 

Adatepe Köyü - Zeus Altarı

Adatepe Köyü Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı bir köy. Altınoluk'tan Küçükkuyu istikametine giderken Küçükkuyu'ya girdikten sonra Adatepe Köyü tabelasını göreceksiniz. Adatepebaşı adlı bir köy daha bulunduğundan bununla karıştırmayın. 

Mıhlı Şelalesi

Mıhlı Şelalesi, Kaz Dağları bölgesinde görülmesi gereken bir yer. Özellikle serin sularında yüzmek gerçekten çok keyifli. Eğer siz de tuzlu su yerine tatlı suyu daha çok seviyorsanız buraya gitmenizi öneririm.

İlgili Rotalar

Çanakkale - İzmir Bisiklet Turu 4.Gün : Burhaniye Ören - Dikili

Turumuzun 4.gününde Burhaniye Ören ile Dikili arasını pedalladık. Yaklaşık 5 saatte 80 kmlik br yol yaptık. Toplam yükseliş ve düşüşün az olmasından dolayı yine rahat bir yolculuk oldu. Genel olarak sahil boyunca ilerlediğimiz keyifli bir etap oldu bizim için.

Çanakkale - İzmir Bisiklet Turu 3.Gün : Kadırga Koyu - Burhaniye Ören

Çanakkale - İzmir turumuzun üçüncü gününde Kadırga Koyu ile Burhaniye Ören arasını pedalladık. Yaklaşık 6 saatlik bir süre ile 64 km lik yol yaptık. Toplam çıkışımız 250m yi bulmadığı için bugün çok rahat ve dinlene dinlene gittiğimiz bir yol oldu. Yolun tamamında sahil kenarından gittiğimiz için iniş çıkış çok fazla olmadı.

Çanakkale - İzmir Bisiklet Turu 2.Gün : Dalyan - Kadırga Koyu

Çanakkale - İzmir turumuzun ikinci gününde hedefimiz Kadırga Koyu'na ulaşmak oldu. Bu hedefi 67 km lik bir yolla 8 saatte aldık. Rotamızın toplam çıkışı 890m. Rota sonunda yine deniz kenarına indiğimiz için çıktığımız tüm yolu inmiş olduk.

İlgili Kamplar

Darıdere Mesire Yeri ve Kamp Alanı

Darıdere Mesire Yeri ve Kamp Alanı, Kaz Dağlarında kalabileceğiniz en güzel kamp alanıdır. Kamp alanının hemen yanından dere geçmektedir ve derede bir gölet oluşmuştur. Burası derede yüzmek için ideal bir noktadır. Geceleri, yıldızların akalarınızın altında olduğunu hissedeceğiniz bir kamp alanı.

İlgili Bölgeler

Marmara

Bölgede gezilecek en güzel yerlerden biri Kapıdağ Yarımadası'dır. Kağıdağ Yarımadası Marmara Denizi içerisinde bulunan yarımadadır. Yarımadanın çevresini dolaşan asfalt bir yol bulunmaktadır. Ama asıl güzellikleri keşfetmek için yarımadanın ortasından geçen köy yollarını kullanmanız gerekir. Bu yol üzerinde kurulu Pomak köyleri bulunmaktadır.